Tepelná čerpadla IVT

Tepelná čerpadla IVT

Snižte své náklady na energie díky tepelných čerpadlům IVT na minimum. Vsaďte na špičku v oboru. Zvolte značku IVT. 

Myš Šipky

Proč tepelné čerpadlo IVT?

1

Moderní technologie

V technologiích tepelného čerpadla je díky mnoha inovacím IVT jedničkou na trhu.

2

Skvělé vlastnosti

 Tepelná čerpadla IVT disponují jedním z nejvyšších topných faktorů u tepelných čerpadel.

3

Větší úspora energií

Díky frekvenčně řízenému kompresoru a dalším technologickým vychytávkám.

4

Jednička na trhu

Dlouhodobě největší dodavatel tepelných čerpadel v České republice.

Tepelná čerpadla IVT

Švédská značka IVT se zaměřuje výhradně na vývoj a výrobu tepelných čerpadel. Specializace a více než 40 let zkušeností, dlouhodobě udržuje značku IVT na špičce v oboru tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla IVT jsou navrhována pro náročné skandinávské klima a pravidelně vítězí ve spotřebitelských testech. Od roku 2005 je IVT je součástí koncernu BOSCH Thermotechnik GmbH – největšího evropského dodavatele topenářské techniky. 

Vyberte si z vybraných technologií tepelných čerpadel IVT to nejvhodnější pro Vás.

IVT

Technologie Země/Voda

Tepelné čerpadlo odebírající teplo z plochy zahrady. Pod povrchem zahrady jsou uloženy plastové hadice naplněné nemrznoucí směsí, která přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem. Tepelná čerpadla se zemními kolektory jsou nejlepší variantou pro rodinné domy, které mají k dispozici vhodný pozemek.

Typ 1

Technologie Vzduch/Voda

Tepelné čerpadlo vzduch/voda odebírá energii přímo z venkovního vzduchu a získané teplo využívá pro ohřev vody v topném systému nebo zásobníku teplé vody. Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou nejlepší variantou pro rodinné domy, které nemají k dispozici pozemek pro tepelné čerpadlo s plošným kolektorem. 

Typ 2

Technologie Vzduch/Vzduch

Tepelné čerpadlo odebírá teplo z venkovního vzduchu a ohřívá vzduch uvnitř budovy. Systém vzduch/vzduch ohřívá vnitřní vzduch přímo, bez prostřednictví topného systému a dosahuje díky tomu vyššího topného faktoru než ostatní tepelná čerpadla. 

Typ 3

Doporučujeme Vám

Zvolte kombinaci nejlepšího tepelného čerpadla IVT a naší fotovoltaiky a získejte
úsporu až 80% oproti Vašemu dosavadnímu způsobu hospodaření s energiemi ve Vaší domácnosti.

Nejčastějí otázky

Tepelná čerpadla fungují na principu využití tepla z okolí (například ze vzduchu, vody nebo země) a přeměny na teplo pro vytápění budovy. Tepelné čerpadlo využívá kompresoru a chladivu k přeměně tepla na teplou vodu, která se pak použije k vytápění budovy.

Rozdílem je hlavně zdroj tepla. Tepelná čerpadla využívají teplo z okolí, zatímco kotle na tuhá paliva využívají paliva jako je uhlí, dřevo nebo plyn. Tepelná čerpadla jsou také úspornější a ekologičtější než kotle na tuhá paliva.

Ano, je možné instalovat tepelné čerpadlo do staršího domu. Avšak může být nutné provést některé úpravy, jako je například změna topenářského systému nebo instalace dodatečných izolačních materiálů.

Doba instalace se může lišit v závislosti na typu tepelného čerpadla a konkrétní situaci v domě. Obecně trvá instalace obvykle do 3 dní a není nutné opouštět byt/dům během instalace.

Ano, tepelné čerpadlo lze kombinovat s jinými zdroji tepla, jako jsou například kotle na tuhá paliva nebo plynové kotle. Tyto zdroje lze využít v případě, že tepelné čerpadlo není schopno zajistit dostatečné množství tepla. Obraťte se na nás a společně Vám navrhne optimální řešení pro Vaši situaci.

Máte zájem o naše služby?
Kontaktujte nás!

Nezávazná poptávka

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.